OKUYUN

İç görü vs Gözlem

Bir zamanlar UX ile UI karıştırılıyordu. Son durumu bilmiyorum,şimdi de gözlem ile iç görünün karıştırıldığı zamanlara geldik. İç görü olarak verdiğiniz şeyin gözlem olup olmadığını sorgulamanızı öneririm. Hangisi hangisidir ayrıştırmanız için: İç görü nedir? Gözlem...

daha fazla bilgi edinin

Görsel Hiyerarşi: nasıl olmalı?

Herhangi bir dijital sayfa düzenindeki içerik, belirli bir hiyerarşiyi izleyecektir. Başlıklar, gövde metninin üzerinde görünür. Menüler ekranın üstüne, altına, soluna veya sağına (veya bunların herhangi bir kombinasyonuna) gider. Tasarımcılar içeriği, herhangi bir sayfada ilk önce en yüksek öncelikli içeriği sunacak şekilde düzenlemeye çalışırlar. Ardından, içeriğin geri kalanını en yüksekten en düşüğe doğru iletirler.

daha fazla bilgi edinin

İş için İlla Whatsapp’ı Kullanmak isteyenler için Rehber

Whatsapp iş dünyasındakiler için artık teklif, doküman ve sunumların gönderildiği ve garip karşılanmadığı bir yer haline dönüştü. Ben hala garip karşılıyorum. Alt konuşmada “gelirken iki süt alır mısın aşkım” veya “aloo nabıooon kankaa” yazan mesajların 2 satır üstünde direktörünüzle veya müşteriyle ciddi konuşmaya çalışmanın beyninize bindirdiği geçiş yüküne ve olası kazalara yol açmaya sebebiyet veriyorsunuz.

daha fazla bilgi edinin

DİNLEYİN

Yazmaya Üşendim

Ajans, pazarlama, marka, iletişim, dijital vs. üzerine tespitler, öneriler, düşünceler, gözlemler

BKBK Podcast

Romanımı Satın alın.

Listen on Apple Podcasts
Ucuz VPS

Hey! You can stop paying monthly for software by using AppSumo and getting the best deals on tools to help you and your business grow. Here’s $10 to get started. You can thank me later 🙂

http://fbuy.me/v/auludag

Member: Adnan Uludag

Membership ID: 26810

I am a member of the Interaction Design Foundation, the world’s largest UX design learning community.

Dünyanın en geniş UX tasarım öğrenme topluluğu Etkileşim Tasarımı Kuruluşu'nun bir üyesiyim.

Hediye: Interaction Design Org'un online eğitim platformuna, bu siteye özel %20 indirimli fiyat ile üyelik için buraya tıklayın!

UX Daily