Adnan Uludag

Dijital ajansta yöneticilik yaptım.
Hedef kitlesi  A AB+ olan FMCG marka inşası gerçekleştirdim. Tahta Kaplan isimli romanım var.
Burada da reklamcılık, marka ve ürün yönetimi, UX konusunda ve diğer konularda bazı yazılar yazıyor, bazı hoşuma giden ingilizce yazıları çeviriyorum ve bazı linkler paylaşıyorum.

UX Araştırma katılımcılarına ulaşmak için kullanabileceğiniz bir iletişim şablonunu aşağıda sunuyorum

Merhaba [Katılımcı Adı],

Şu anda [projeyi açıkla] hakkında görüşmeler yapmam gereken bir proje üzerinde çalışıyorum.

Araştırma çalışmasına katılımınız bize [proje hedeflerinin özeti] yardımcı olmak için çok değerli olacaktır. Araştırmanın detayları aşağıda paylaşılmıştır.

Konum: [Adres ve harita bağlantısı]

Çalışma tarihleri: [Tarih aralığı]

Zaman: [Zaman aralığı]

Oturum uzunluğu: [Her görüşme için tahmini süre]

İzninizle, ürünümüzü nasıl geliştireceğimize karar vermemize yardımcı olması için her görüşmeyi kaydedeceğiz. Kayıtlar sadece bu proje kapsamında proje ekibi üyeleri ile paylaşılacaktır. Bu e-postaya, imzalayıp geri göndermeniz gereken bir onay formu eklenmiştir.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [e-posta adresiniz] adresinden e-posta yoluyla bana ulaşın.

Mülakata katılmakla ilgileniyorsanız, lütfen [çalışma tarihi aralığı] ile [çalışma süresi] saatleri arasında müsait olduğunuzda bana bildirin.

Şimdiden teşekkürler,

[Adınız]

UX Araştırma Katılım Rıza Formu

Bu formu araştırma öncesi katılımcılara imzalatmalısınız ki, ileride kanuni açıdan başınız ağrımasın

UX Araştırma Rıza formu

[projenin kısa özeti] araştırmamıza katılmaya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Lütfen bu onam formunu okuyun ve araştırmaya katılmayı kabul ediyorsanız alttaki adınızı imzalayın.

Gönüllü katılım:
Bu araştırmaya katılım gönüllülük esasına dayanır. Katılmak için verdiğiniz onayı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

Bilgi toplama ve kullanma:
Her görüşme oturumunu hakkında not alacak ve [ses/video] kaydedeceğiz. Kayıtlar gizli tutulacak ve araştırma ekibimiz dışında paylaşılmayacaktır. Görüşleriniz ve görüşmeden elde ettiğiniz bulgular [projenin amacına] yardımcı olmak için kullanılabilir. Ancak, önceden açık izin alınmadıkça adınız ve diğer kişisel kimlik bilgileriniz anonim kalacaktır.

Bu araştırmanın detayları hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [iletişim bilgileri] adresinden [isim] ile iletişime geçin.

Onay:
Bu belgeyi imzalayarak, yukarıda verilen bilgileri okuyup anladığınızı ve bu araştırma çalışmasına katılmaya onay verdiğinizi kabul etmektesiniz.

Katılımcının Adı: ____________________________

Katılımcının İmzası: ____________________________

Tarih: ____________________________